zywe-dinozaury-w-warszawie-czyli-hela-i-henio-na-wycieczce
Czy są tu fani muzeów? Czy są tu fani dinozaurów i prehistorii? Jeżeli jesteście akurat w Warszawie to warto skorzystać z ostatniej szansy i zobaczyć jak wyglądało życie na ziemi X lat temu. Zapraszam na relację.

Dziś będzie krótko, bo i termin wystawy jest krótki. Jeżeli jesteście fanami dinozaurów koniecznie wybierzcie się na wystawę Żywych Dinozaurów do Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. To jedyna taka okazja, aby zobaczyć 24 eksponaty, które poruszają się w naturalny sposób i wydają bardzo realistyczne dźwięki. Modele są wykonane w skali 1:1 i wyglądają jak żywe. Przy każdym z dinozaurów jest informacja między innymi o jego nazwie, wadze, czy miejscu odkrycia.

Dodatkowo pod koniec zwiedzania można samemu spróbować pobawić się w archeologa. Dla zwiedzających dostępna jest duża „piaskownica” ze szkieletem dinozaura oraz pędzelkami. Obok są dwa eksponaty, na które można usiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Informacje praktyczne

Adres: Muzeum Ziemi PAN Aleja Na Skarpie 20/26 Warszawa

Do kiedy: Wystawa jest otwarta do końca tego tygodnia (9 czerwca)

Bilety: Ceny biletów różną się w zależności od dnia tygodnia. Od środy do piątku bilet normalny kosztuje 40 zł, ulgowy 30 zł, rodzinny 2+1 – 90 zł, rodzinny 2+2 – 120, osoby niepełnosprawne – 35 zł. W weekend trzeba doliczyć odpowiednio do tych kwot 9 zł.

Bilety można kupić w kasie muzeum lub na stronie www.living-dinosaurs.com

Dla kogo jest ta wystawa? Dla wszystkich którzy nie boją się wielkich zębów, dzików odgłosów (nie są one głośne) oraz którzy kochają prehistorię bez względu na wiek.

Hela i Henio polecają wystawę z całego serca.  Warto ją zobaczyć i samemu przenieść się w czasie miliony lat wstecz.

Fotogaleria

zywe-dinozaury-w-warszawie-czyli-hela-i-henio-na-wycieczcezywe-dinozaury-w-warszawie-czyli-hela-i-henio-na-wycieczcezywe-dinozaury-w-warszawie-czyli-hela-i-henio-na-wycieczcezywe-dinozaury-w-warszawie-czyli-hela-i-henio-na-wycieczcezywe-dinozaury-w-warszawie-czyli-hela-i-henio-na-wycieczcezywe-dinozaury-w-warszawie-czyli-hela-i-henio-na-wycieczcezywe-dinozaury-w-warszawie-czyli-hela-i-henio-na-wycieczcezywe-dinozaury-w-warszawie-czyli-hela-i-henio-na-wycieczcezywe-dinozaury-w-warszawie-czyli-hela-i-henio-na-wycieczcezywe-dinozaury-w-warszawie-czyli-hela-i-henio-na-wycieczcezywe-dinozaury-w-warszawie-czyli-hela-i-henio-na-wycieczce

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.