zoo-safari-w-borysewie-czyli-bliski-kontakt-z-natura
Gdzie można zobaczyć w Polsce lwa? Gdzie można nakarmić Żyrafę i pogłaskać kozy? Gdzie spędzić weekend i pooglądać przyrodę? Wycieczka do ZOO Safari Borysew to dobry plan nie tylko na najbliższy weekend. Zapraszam do przeczytania szczerej recenzji!

ZOO Safari Borysew to teren 25 hektarów na którym znajduje się ponad 500 gatunków dzikich i egzotycznych zwierząt. Można zobaczyć tu między innymi lwy, białe tygrysy, żyrafę, zebry, wielbłądy, surykatki, serwale, lemury, krokodyle, antylopy, bawoły, żółwie, bialego wilka polarnego, pumę, tapiry, tamarynki, koczkodana, lamy, aplaki, papugi i wiele innych zwierząt.

Ogromnym plusem tego miejsca jest bliskość zwięrzat. Zwiedzilam już wiele ogrodów zoologicznych i z pewością ciężko znaleźć inne ZOO gdzie zwięrzęta można oglądać praktycznie na wyciągnięcie ręki, Teren jest naprawdę duży, ale dla leniwych jest opcja wynajęcia ciuchci (za dodatkową opłatą).

Przy każdym boksie, wybiegu, klatce jest powieszona infomacja o danym gatunku. Są także wyszczególnione godziny karmień. Wprawdzie wtedy rzeczywiście widać zwięrzęta jeszcze dokładnej, ale tłum ludzi nie wszystkim może odpowiadać. Zwłaszcza obecnie.

W części zwanej Światem Wodnym można wypożyczyć 4 osobowe rowerki i popływać po stawie, aby z bliska zobaczyć kilka gatunków małp oraz lemury. To jest również dodatkowo płatna atrakcja.

Na koniec można odwiedzić jeszcze Figlarnię, gdzie do dyspopzycji dzieci jest kilka dmuchańców i plac zabaw. Koszt takiej atrakacji to 12 zl za godzinę za jedno dziecko. Obiekt ten znajduje się pod ogromnym namiotem, ale jest dobrze wentylowany.

Podsumowując czy warto wybrać się do ZOO Safari Borysew moja odpowiedź brzmi jak najbardziej TAK, bo nie wiem czy gdzieś znajdziecie taką ilość dzikich zwięrzat w jednym miejscu, które będziecie mogli zobaczyć z tak niedużej odległości. Minusem jak dla mnie są wszystkie pozostałe atrakcje za które trzeba dodatkowo zapłacić, a także dość ograniczne menu.

Informacje praktyczne

ZOO Safari Borysew

Borysew 25, Poddębice

Godziny otwarcia

poniedziałek – niedziela 9:00-19:00

Bilety

Bilet normalny 39 zł, bilet ulgowy 29 zł, bilety rodzinne od 86 zł. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.

Bilety można kupić przez Internet, w biletomacie lub w kasie przed wejściem. Niestety obowiazuje jedna kolejka do wejścia bez względu na to czy posiada się już bilet czy też nie.

Checie być na bieżąco z naszymi wycieczkami? Koniecznie obserwujecie nasz profil na Instagramie

Fotogaleria

 

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.