Nie wiesz czy zdecydować się na dziecko? A może myślisz o kolejnym? Zastanawiasz się jak to jest być mamą? Myślisz, że to prawda, że po urodzeniu dziecka Twoje życie zmieni się o 180 stopni? Przeczytaj tekst do końca i sprawdź.

Pomysł na ten tekst przyszedł mi do głowy, po jednej z rozmów z moją siostrą:

Przeglądałam ostatnio Twojego Facebooka. Ty to kiedyś miałaś życie. Same imprezy, spotkania towarzyskie i wyjazdy. A teraz?

A teraz siedzę w domu, zmieniam pieluchy, mierzę temperaturę i wiem do czego służy maść majerankowa, ale po kolei…

Co się zmienia po urodzeniu dziecka?
  • Kiedyś nieprzespana noc oznaczała grubą imprezę. Dziś nie śpisz, bo dziecko jest głodne, marudzi lub ma mokro.
  • Kiedyś słowo rekrutacja kojarzyło Ci się z awansem, nowymi wyzwaniami i lepszą wypłatą. Dziś rekrutacja to moment, w którym otrzymujesz PESEL dziecka i czym prędzej siadasz do komputera, aby zapisać je do państwowego żłobka.
  • Kiedyś podczas wyprzedaży wychodziłaś ze sklepu z siatą sukienek, bluzek i dodatków dla siebie. Dziś na wyprzedaży zaglądasz tylko do działu dziecięcego i tam zostawiasz fortunę.
  • Kiedyś nie wiedziałaś co to są chusteczki nawilżające. Dziś używasz ich nie tylko do wycierania pupy dziecka, ale także czyszczenia mebli, blatu kuchennego oraz do… zmycia resztek własnego makijażu.
  • Kiedyś to straż miejska pukała do Ciebie o 5 nad ranem, bo sąsiedzi nie mogli się do Ciebie dodzwonić. Dziś to Ty wybierasz trzycyfrowy numer równo o 22:01.
  • Kiedyś Twój telefon był pełen selfie z przyjaciółkami i ukochanym. Dziś pamięć zapchana jest przez słodkie fotki dziecka, który się śmieje, płacze, raczkuje, nie chce jeść, chce jeść, stoi, sika i robi BAM!
  • Kiedyś sukces oznaczał dla Ciebie wyrobiony miesięczny target i wyższą premię. Dziś sukcesem jest dla Ciebie odstawienie dziecka od piersi i pierwsza samodzielnie zjedzona łyżeczka zupki.
  • Kiedyś rozmawiałaś z koleżankami o facetach i najnowszej kolekcji z Zary. Dziś rozmawiasz z innymi mamami o zielonych kupach, składach jogurtów, smoczkach, gryzakach i sposobach na kolki.

 

Kiedy zostajesz mamą musisz na nowo nauczyć się gotować zdrowe jedzenie, musisz na nowo polubić malowanie farbami i nauczyć się jak robi goryl.


Tylko…

…czy jest w tym coś złego? Pewnie, że to zupełnie inny świat! Kiedy zostajesz mamą wszystko się zmienia. Zmienia się centrum Twojego własnego wszechświata, bo w jego środku staje nowa, niewinna osoba, którą kochasz i za którą jesteś odpowiedzialna do końca życia.

Reszta…

… jest naprawdę mało ważna.

 

Spodobał Ci się ten tekst? Będę wdzięczna za każdy like, komentarz i udostępnienie.

 

10 thoughts on “Co się zmienia po urodzeniu dziecka, czyli słodko – gorzka prawda!”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.