ziolowy-zakatek-w-korycinach
Wiejski i sielski klimat sprawia, że w Ziołowym Zakątku życie płynie wolniej. Tam kury i gęsi chodzą samopas, a przewodnik chodząc po lesie opowiada czym żywili się ludzie pierwotni. Uzupełnieniem tego krajobrazu jest plac zabaw w sianie i lody własnej roboty z … płatkami róży! Oto nasza recenzja Ziołowego Zakątka w Korycinach!

Nie dajemy się jesiennej aurze i wyruszamy na kolejne wycieczki po Polsce. W zeszły weekend odwiedziliśmy Ziołowy Zakątek w Korycinach. Do tej pory Koryciny kojarzyły mi się jedynie z serem korycińskim (uwielbiam ten z czarnuszką!), ale jak się okazuje to magiczne miejsce to wiele innych atrakcji.

Ziołowy Zakątek można podzielić na dwie części.  Gospoda to miejsce gdzie można zobaczyć wiejskie zwierzęta takie jak owce, kozy, bydło, gęsi czy kury, zjeść obiad w prawdziwej stodole i pobawić się na placu zabaw w sianie. Druga część to  Ogród Botaniczny gdzie znajduje się drewniany plac zabaw oraz piękne tereny pokryte różnego rodzaju kwiatami i ziołami. Znajduje się tu również ogromny las z licznymi chatami, XVII-wieczny drewniany kościół oraz eko warzywniaczki. 

Po zwiedzeniu prawie całego terenu (z dwójką małych dzieci przetuptanie ponad 12 hektarów w kilka godzin to prawdziwe wyzwanie!) zjedliśmy smaczny, domowy obiad w stodole wśród kur i kogutów i udaliśmy się na warsztaty z parzenia herbaty. Na ciekawym wykładzie (nie za długim – Hela i Henio wytrzymali!) każdy miał możliwość skomponowania własnej herbaty.

Na miejscu są też sklepiki, gdzie można zaopatrzyć się w ekologiczne przyprawy, ser koryciński, herbatki, zioła, warzywa, owoce, a nawet sadzonki.

Informacje praktyczne:

Ziołowy Zakątek w Korycinach

Koryciny 73b

17-315 Grodzisk

Zwiedzanie gospody jest bezpłatne, bilet należy kupić do Ogodu Botanicznego (w cenie plac zabaw!) oraz na warsztaty.

Bilet Ogród Botaniczny:

normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

Bilet na warsztaty: 13 zł

Jeśli chcecie być na bieżąco i wiedzieć, gdzie podróżujemy zapraszam na nasz INSTAGRAM i INSTA STORIES!

Fotogaleria

 


2 thoughts on “Ziołowy zakątek w Korycinach, czyli jesienna wycieczka na farmę!”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.