jak-wybrac-pierwsze-buty-do-chodzenia

Kiedy kupić pierwsze buty do chodzenia? Na co zwrócić uwagę kupując pierwsze buty dla dziecka? Ja już wiem i chętnie się tą wiedzą podzielę dalej!

 Hela praktycznie nie korzystała z niechodków. Nie licząc białych trampeczek z różową łyżwą, które tata zakupił hen hen przed urodzinami. Te służyły nam jedynie jako „okrywacz” stóp do wózka kiedy za oknem zaczynało się robić coraz cieplej. Właśnie wtedy przyszedł ten moment kiedy zaczęłam się interesować butami dla Heli.

Oto kilka najważniejszych  rad i jeden OBALONY MIT o pierwszych butach dla dziecka:
  • podeszwa buta powinna być miękka i posiadać wypustki zapobiegające ewentualnemu poślizgnięciu; Musi ona współpracować ze stopą i odwzorowywać jej naturalne ruchy.
  • podeszwa powinna się zginać mniej więcej w miejscu 1/3 podeszwy, a nie na środku; To kolejny naturalny ruch stopy, o którym można się przekonać na przykład kucając.
  • podeszwa powinna zwężać się na środku i być szersza w palcach, tak aby przypominała kształt stopy;
  • suwak, rzep, czy sznurowadło nie powinno uwierać podbicia podczas zginania stopy;
  • but powinien rozpinać się po całości, aby można było swobodnie włożyć stopę;
  • but powinien być wykonany ze skóry naturalnej, aby stopa się nie pociła;
  • UWAGA! Zapiętek wcale nie musi być twardy, a wysokość buta wcale nie musi sięgać za kostkę. Wręcz przeciwnie. Tył buta powinien być sprężysty, aby utrzymać prawidłowe ułożenie stopy i zapobiegać zniekształcaniu się butów.

jak-wybrac-pierwsze-buty-do-chodzenia

Podsumowując. Pierwsze buty kupujemy dziecku kiedy zaczyna chodzić. Najlepiej kiedy są one wykonane ze skóry, mają miękką podeszwę, sięgają przed kostkę i rozpinają się na całej długości. Pierwsze buty mają przede wszystkim współpracować ze stopą i być jej jak najwierniejszym odwzorowaniem. Walory estetyczne zwłaszcza jeżeli chodzi o dziewczynki są także ważne, ale w obecnym czasie wybór jest tak duży, że z tym nie powinno być problemu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.