top1-zabaw-z-dziecmi-podczas-jazdy-samochodem-czyli-jazda-bez-nudy - Copy
Czym zająć dziecko podczas jazdy samochodem? Jak dotrzeć do celu bez płaczu? Czy tablet to jedyne rozwiązanie aby zająć dziecko w czasie jazdy? Postaram się Was przekonać, że nie! Oto nasze TOP 10 zabaw dla dzieci w samochodzie, które uratowały już niejedną naszą podróż.

Lubimy zwiedzać. Często wyjeżdzamy na jednodniowe wycieczki  do okolicznych mini zoo, parków i ciekawych placów zabaw. I o ile godzinna podróż samochodem nie stanowi problemu dla Heli czy Henia, a o tyle dłuższa jazda bywa problemem. Młodsze dzieci chętnie śpią podczas jazdy autem, ale te starsze często się nudzą i wówczas trzeba szybko coś wymyślić, żeby podróż nie stała się jednym wielkim utrudnieniem dla wszystkich pasażerów.

Oto nasze TOP 10 zabaw w samochodzie
 1. Słuchanie opowiadań i książek (polecam ebooki, jeśli sami nie lubicie czytać podczas jazdy).
 2. Wspólne opowiadanie. Jedna osoba zaczyna opowiadać historię, kolejna kontynuuje i tak na zmianę.
 3. Małe zabawki takie jak zwierzątka, samochody czy małe lalki umilą każdą podróż.
 4. Kto mieszka w lesie, na polu etc.
 5. Piosenki – Te do słuchania i te do wspólnego śpiewania.
 6. Mruczanki zgadywanki.Mruczymy piosenkę i wygrywa ten kto pierwszy odgadnie jej tytuł.
 7. Zabawa w szukanie. Znajdź dany przedmiot/obiekt za oknem.
 8. Rymowanie. Wymyślanie wspólnych rymów.
 9. Papier – kamień – nożyce. Tej zabawy chyba nie muszę nikomu wyjaśniać. Rodzeństwo siedzące z tyłu może spokojnie zająć się tym same.
 10. Rysowanie. Polecam wodne kolorowanki lub tabliczki z rysikiem.

 

Nie polecam oglądania bajek na tablecie czy  telefonie podczas jazdy samochodem gdyż dłuższe patrzenie w ekran może spowodować wymioty. Zdecydowanie odradzam także jedzenie jakichkolwiek przekąsek! Jedzenie poczas jady jest bardzo niebezpieczne. Jeśli pasażerowie zgłodnieją warto zrobić sobie przerwę.

Naszym hitem po ostatniej 3,5 godzinnej wyprawie na Mazury stało się słuchanie opowiadań. Dlatego wkrótce robię research ebooków z bajkami dla dzieci, bo przed nami kolejna długa podróż. Tym razem nad polskie morze.

Macie więcej ciekawych pomysłów na zabawy z dziećmi podczas jazdy samochodem? Piszcie tu w komentarzch lub na grupie Mama 30 +!

 

 

3 thoughts on “TOP 10 zabaw dla dzieci w samochodzie, czyli jazda bez nudy!”

 1. Wymioty powoduje też długie patrzenie w dół podczas jazdy. Najlepiej jak już ktoś się zdecyduje na bajki to zamontować na zagłówku.

 2. Bajki. Bajki i jeszcze raz bajki. I polecam “oldchoolowe” DVD montowane na zaglowku a nie tablet czy telefon. Koncept binge watching lepiej zostswić na później. Każde dvd ze Świnką Pepą się kończy. Jak się skończy można pośpiewać czy zrobić coś z tej listy. Ja natomoast podczas jazdy cenię sobie święty spokój. Normalnie jest limit na bajki w samochodzie nie. I nawet 8h w korku nad polskie morze można przeżyć. Plus warto nie angażować dziecka w nic. Znudzi się, spróbuje płaczem wymusić jakąś aktywność, ale się znudzi i uśnie.

  1. Moje dzieci nie mogą oglądać bajek w czasie jazdy 🙁

   A święty spokój również sobie cenię, ale podczas długiej podróży z małymi dziećmi raczej ciężko o niego, więc dobrze mieć alternatywę:)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.