sposob-na-niejadka-czyli-hela-i-pieczone-warzywa
Sposobów na niejadka zapewne jest wiele i każdy musi przetestować wiele przepisów, żeby znaleźć ten dla siebie i swojej pociechy. Ja przedstawiam Wam dziś mój sposób na niejadka!

 Dietę Heli zaczęłam rozszerzać zaraz po skończeniu 6 miesiąca życia. Pamiętam dobrze ten dzień, bo to było zaraz po naszym powrocie z Rzymu. Z posiłkami Heli było różnie. Czasem zajadała się dosłownie wszystkim  co jej podałam, a nie chciała jeść nic poza cycem. Tak też było ostatnio. Przestały smakować warzywa na parze, warzywa z rosołu, czy wszelkie papki. Jako wyrodna matka próbowałam nawet słoiczków, ale te również nie zdały rezultatu. rozszerzanie diety przebiega etapowo. Jest to silnie związane z kolejnymi, wyrzynającymi się ząbkami. Kiedy przebija się kolejny ząb córka nie za bardzo toleruje nowe smaki i najlepiej pasują jej wówczas kasze z owocami.

Aż w końcu (eureka!) przypomniałam sobie o istnieniu piekarnika w naszym domu!

sposob-na-niejadka-czyli-hela-i-pieczone-warzywa

Oto mój przepis na pieczone warzywa:

– 2 bataty

– bakłażan

– cukinia

– olej rzepakowy

Warzywa umyłam, obrałam i pokroiłam na kawałki. Dla smaku polałam je lekko olejem rzepakowym. Ułożyłam na papierze do pieczenia. (Pamiętajcie, że folia aluminiowa nie jest polecana do pieczenia. Zwłaszcza dla dzieci.)

Warzywa piekły się około 50 minut w temperaturze 180 stopni C. Po przestudzeniu Hela dostała je do rączki, czyli w postaci popularnego BLW. Jaki był efekt? Pieczonymi warzywami zajadała się nie tylko sama zainteresowana, czyli Hela, ale i reszta rodziny, czyli ja i P.

U nas pieczone warzywa królowały same, ale będą pasować zarówno do mięsa jak i ryby. A propos tych ostatnich! Szykuję dla Was wpis o rybach, które poleca się dla dzieci. Proszę jednak o chwilę

♥ Jeżeli spodobał się Wam wpis o moim sposobie na niejadka będę wdzięczna za udostępnienie ♥

2 thoughts on “Sposób na niejadka, czyli Hela i pieczone warzywa!”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.