smart-kids-planet-czyli-rozrywka-i-edukacja-w-warszawie
Smart Kids Planet to nowe miejsce na warszawskiej mapie dla dzieci. To coś dla tych, którzy nie lubią się nudzić oraz tych, którzy są bardzo ciekawi świata. Odwiedziliśmy je całą rodziną. Jak było? Zobaczcie sami!

Lubię kreatywne miejsca zabaw dla dzieci, które nie są typowymi salami zabaw z kulkami. Jeszcze bardziej lubię kiedy jest w nich miejsce nie tylko na zabawę, ale także na edukację. Tak jest właśnie w Smart Kids Planet, gdzie między innymi poprzez zabawę dzieci mogą się dowiedzieć jak segregować odpady, jak zaprojektować ścieżkę rowerową, tory kolejowe, czy też wspinać się na dostosowanych do wieku ściankach wspinaczkowych. Ale to nie wszystko! Na małych gości czekają także różne instalacje, które ćwiczą koordynację ręka – oko, duże klocki konstrukcyjne, kilka basenów z kulkami i tablice manipulacyjne.

2400 metrów 2 podzielone jest na kilka stref, gdzie dzieci mogą odkrywać, bawić się, a nawet fantazjować. To właśnie ta ostatnia strefa zrobiła największe wrażenie na Heli. Najpierw należało pokolorować własny obrazek, następnie zeskanować go i szukać na wielkim ekranie. Obrazek staje się wówczas ruchomą częścią filmiku wyświetlanego na ekranie. Heniowi najbardziej przypadł do gustu domek ze zjeżdżalniami i kulkami, oraz tablice manipulacyjne, do których można było wrzucać piłeczki.

Nie byłabym jednak sobą gdybym się „nie czepnęła”. Przy wejściu do Smart Kids Planet nie wiedziałam do końca, w którą stronę mam się udać, gdyż na wejściu mamy kącik restauracyjny. Jak dla mnie jest to to trochę mylące, bo wygląda jakby się wchodziło od końca.  Nie ma też wyznaczonego kierunku zwiedzania, stąd moja lekka konsternacja. Więcej uwag nie pamiętam! Czytając komentarze widziałam, że dla niektórych problemem jest jedna toaleta, ale jak dla mnie jest na tyle blisko, że nie ma problemu żeby do niej dotrzeć nawet z małym dzieckiem.

Za to duży plus należy się organizatorom za uroczy kącik do karmienia!

Informacje praktyczne

Smart Kids Planet

 –>> Stadion Narodowy Warszawa brama nr 1

–>> Godziny otwarcia codziennie od 10:00 -21:00 (ale warto śledzić profil na Facebooku, gdyż ze względu na duże imprezy, które odbywają się na PGE Narodowy godziny otwarcia mogą ulec zmianie)

–>> Bilety zależą od dnia tygodnia i ilości godzin spędzonych w obiekcie. Najtańszy bilet kosztuje 29 zł.

Fotogaleria

smart-kids-planet-czyli-rozrywka-i-edukacja-w-warszawiesmart-kids-planet-czyli-rozrywka-i-edukacja-w-warszawiesmart-kids-planet-czyli-rozrywka-i-edukacja-w-warszawiesmart-kids-planet-czyli-rozrywka-i-edukacja-w-warszawiesmart-kids-planet-czyli-rozrywka-i-edukacja-w-warszawiesmart-kids-planet-czyli-rozrywka-i-edukacja-w-warszawiesmart-kids-planet-czyli-rozrywka-i-edukacja-w-warszawiesmart-kids-planet-czyli-rozrywka-i-edukacja-w-warszawiesmart-kids-planet-czyli-rozrywka-i-edukacja-w-warszawiesmart-kids-planet-czyli-rozrywka-i-edukacja-w-warszawiesmart-kids-planet-czyli-rozrywka-i-edukacja-w-warszawiesmart-kids-planet-czyli-rozrywka-i-edukacja-w-warszawie

smart-kids-planet

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.