kiedy zmienic gondole na spacerowke mama z wozkiem w parku

Czy istnieje odpowiedni wiek na zmianę gondoli na spacerówkę?

Pod koniec ostatniego trymestru ciąży wybraliśmy się z P. na poszukiwanie wózka dla Heli. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że to będzie wózek dla Helenki, bo nasza córka była bezimienna prawie do samego rozwiązania, ale o tym innym razem.

Sprawa na pozór była błaha, bo przecież wózków ci u nas dostatek, ale jak się okazało kobiecie w ciąży trudno dogodzić i zanim zdecydowaliśmy się na ten jeden jedyny odwiedziliśmy chyba wszystkie możliwe sklepy z wózkami w Warszawie i okolicy.  Na początku miał być szary, potem pistacjowy, potem granatowy w białe kropki, a na końcu padło na pudrowy róż.

Na pierwszy spacer gondolą zabraliśmy Helę kiedy miała nieco ponad tydzień. Dumny P. i nieco zmęczona ja poszliśmy do Ogrodu Krasińskich, a mała Hela spała w najlepsze.

Gondola służyła nam bardzo dobrze. Hela przyszła na świat wiosną, więc praktycznie całe lato aż do później jesieni dni spędzaliśmy na zewnątrz. Hela od razu zaaklimatyzowała się w wózku. Lubiła długie spacery podczas których smacznie spała. Problem zaczął się w okolicy października. Drzemki były już coraz krótsze, a leżąca na wznak w gondoli Hela nic nie widząc denerwowała się po każdym przebudzeniu.

spacerowka

Wybawieniem okazała się spacerówka! U nas przejście z gondoli na spacerówkę zbiegło się w czasie z wyjazdem do Rzymu. Nie chcieliśmy ciągnąć do samolotu wielkiej gondoli, a tak jak wspominałam wcześniej Helenka nie chciała już za bardzo z niej korzystać. Zamiana wózków w naszym przypadku odbyła się w okolicy 6 miesiąca. Bardzo często wtedy następuje zmiana gondoli na spacerówkę, bo dzieciaki zwyczajnie przestają się mieścić w tej pierwszej.

Wracając do pytania – kiedy przejść z gondoli na spacerówkę? – Najlepiej wtedy kiedy dziecko samo da nam o tym znać. Bo będzie mu za ciasno, lub bo będzie na tyle ciekawe świata, że leżenie płasko nie będzie już mu odpowiadać.

Na szczęście większość spacerówek z zestawu 3w1 ma opcję leżenia i posadzenia dziecka w pozycji pół leżącej. Z czego my właśnie korzystaliśmy podczas pobytu w Rzymie. Nie trwało to długo, bo następnego dnia po powrocie Hela sama usiadła, ale o tym kiedy indziej.

Jeżeli chcecie się podzielić swoimi wózkowymi doświadczeniami zapraszam do komentowania.

3 thoughts on “Kiedy przejść z gondoli na spacerówkę, czyli Heli wózki!”

  1. Sa rodzice ktorzy za wczesnie przesiadaja dziecko do spacerowki i przez to opozniaja jego rozwoj.. w spacerowce tylko jak dziecko siedzi samodzielnie….

  2. bardzo fajny wózeczek. my na razie za mali na takie zagraniczne wojaże jesteśmy więc póki co cały czas gondola, ale specjalnie brałam wózek 2w1 adamexu żeby kiedy przyjdzie czas, łatwo przejść na spacerówkę 🙂

    1. To prawda taka duża spacerówka na początek jest bardzo fajna. Zwłaszcza kiedy dziecko nie siedzi. Jednak dosyć szybko chce się przejść na coś mniejszego i lżejszego 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.