polskie ubrania hand madepolskie ubrania pako hello hela

Pośród fali zalewających nas ubranek z Chin warto zainwestować w coś naprawdę polskiego.

Dziecięce ubrania ze znanych sieciówek kuszą wzorami i niejednokrotnie ceną. Jednak większość materiałów, z których są uszyte nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. Nie będę w tym miejscu lukrować, że nie kupuję ubrań z sieciówek, bo byłoby to kłamstwem. Ale lubię od czasu do czasu zaszaleć i sprawić Heli coś oryginalnego, coś modnego i przede wszystkim coś POLSKIEGO!

Szukając firm hand made, które szyją ubranka dla dzieci trafiłam na Pako. Rodzinna firma z Gdańska, którą prowadzi Asia. PAKO to polskie ubrania hand made nie za milion monet. Moim celem jest szycie dla dzieci i niesienie im radości i wygodny w jednym. Dodatkowo ma być to inne niż wszystko dostępne w sklepach stacjonarnych. – odpowiada mi właścicielka PAKO – Inspiracje czerpię z dzieci. Staram się dostosować do ich potrzeb i pokazać, że można coś ulepszyć lub zmienić, by miało to „działać” i „trzymać się”.

ubranka

Perełką, w którą zaopatrzył nas PAKO jest sukienka oraz opaska pin up, zwana też „bunnies ears”. Moim zdaniem to był strzał w dziesiątkę. Sukienka jest wykonana z dresówki, która posiada certyfikat Oeko – Tex Standard 100 oraz „Bezpieczny dla dziecka”. Świetnie się układa i co najważniejsze nie wyciągnęła się po pierwszym praniu! Jest starannie wykończona i zdecydowanie niepowtarzalna.

Ale żeby nie było tak kolorowo, to dodam, że Hela – dotąd miłośniczka wszelkich opasek zauważyła, że matka po ciuchu zakłada jej coś na głowę. Skończyło się tym, że jakakolwiek opaska utrzymuje się na głowie Heli jakieś kilkanaście sekund. Stąd druga część naszego zamówienia od PAKO będzie musiała poczekać na lepsze czasy, kiedy Hela znów odkryje radość z noszenia opasek i ozdób na głowie.

ubranka-pako

 

3 thoughts on “Polskie ubrania Hand Made nie za milion monet, czyli Hela i Pako!”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.