nowe-ksiazki-dla-dzieci-3-5-lat-od-wydawnictwa-wilga
Nowa rzeczywistość nas nie rozpieszcza. Mimo ładnej pogody więcej czasu spędzamy w domu, dlatego nowe książki dla dzieci to miły akcent w tym trudnych czasach. Oto aż pięć nowych książeczek od Wydawnictwa Wilga, które mają swoją premierę w maju. Zapraszam do czytania.

Wiele razy już Wam pisałam, że Hela uwielbia książki. Nasz wieczorny rytuał czytania tak bardzo wszedł nam w krew, że nawet podczas wyjazdów musimy mieć ze sobą jakąś lekturę. Hela chętnie wraca to książek, ale dreszczyk emocji, który towarzyszy nowym pozycjom jest nie do opisania. Tym chętniej przedstawiam Wam majowe nowości od Wydawnictwa Wilga, które są przeznaczone dla dzieci w wieku 3-5 lat. Treści, które w nich znajdziecie poruszają ważne kwestie takie jak opieka i zrozumienie dla osób starszych, a także pojawienie się nowego członka w rodzinie. Dodatkowo każda książka ma przepiękne ilustracje co jeszcze bardziej zachęca do ponownego otwarcia. Uwaga! Znajdzie się coś dla fanów tęczowych jednorożców. U nas zafascynowanie konikami z magicznymi rogami rozbudzona dzięki Mopsikow, który chciał zostać jednorożcem trwa nadal!

nowe-ksiazki-dla-dzieci-3-5-lat-od-wydawnictwa-wilga

Majowe premiery od Wydawnictwa Wilga

 

W każdym domu na każdej ulicy, J. Hitchman, L.L Baleine

W ostatnim czasie dom nabrał wielu nowych znaczeń. Czy dom to tylko cztery ściany? Oczywiście, że nie. Dom to historie ludzi, którzy w nim mieszkają. Kuchnia to miejsce, gdzie pieczemy pyszne ciasta, a także śpiewamy głośno do łyżek i chlapiemy czekoladą. W jadalni bawimy się w piratów, a w salonie udajemy gwiazdy rocka. W każdym domu na każdej ulicy to ciepłe opowiadanie o tym, że dom to nie tylko cztery ściany, a przede wszystkim ludzie, którzy w nim mieszkają. 

nowe-ksiazki-dla-dzieci-3-5-lat-od-wydawnictwa-wilga

Fale, C. H Welsh, A. Lindsay

Pamięć dziadzia nie jest już tak dobra tak, jak kiedyś. Jest jak fale, raz bliska i bardzo wyraźna. Innym razem odległa i obca. Fale to opowieść
o rodzinie, miłości i radości z bycia razem oraz o tym, jak możemy pomóc ukochanym osobom z demencją szczęśliwie żyć. To historia, która pomoże dzieciom oswoić ten trudny temat i pokaże maluchom, jak mogą okazać wsparcie swoim dziadkom.

nowe-ksiazki-dla-dzieci-3-5-lat-od-wydawnictwa-wilga

 Kocham was równie mocno, maluszki!, J. Chapman

Babcia ma niespodziankę dla Momusia – odwiedziny jego malutkiej kuzynki Bibi. Maluch szybko zaczyna być jednak zazdrosny o młodszą sówkę. Czy od teraz tylko Bibi może liczyć na łaskotki i przytulaski? I dlaczego Babcia nie chce pobawić się z wnuczkiem w chowanego? Do tej pory to Momuś był ukochaną sóweczką Babci. Czy w jej sercu znajdzie się miejsce dla dwójki ulubieńców? Kocham was równie mocno maluszki to pełna ciepła opowieść o miłości. Pozycja idealna dla wszystkich dzieci, w których życiu pojawiło się młodsze rodzeństwo lub kuzyni!

nowe-ksiazki-dla-dzieci-3-5-lat-od-wydawnictwa-wilga

 Przyjaciele Myszki Marudy, S. Smallman, C. Pedier

To opowieść o myszce znanej w całym lesie, jako myszka Maruda, która narzeka na wszystko i wszystkich. Jej życie odmienia się dopiero wtedy, gdy musi pomóc pewnemu małemu zagubionemu borsukowi. Odprowadzając go do mamy, poznaje wielu nowych przyjaciół, którzy jej pomagają i pokazują, że warto okazywać serdeczność. Od tego spotkania na pyszczku małej myszki zagości szeroki uśmiech.  Przyjaciele myszki Marudy to wzruszająca książka, która porusza bardzo ważny temat, jakim jest nawiązywanie więzi i budowanie przyjaźni. To historia, która pokazuje, jak ważni w naszym życiu są przyjaciele.

nowe-ksiazki-dla-dzieci-3-5-lat-od-wydawnictwa-wilga

 

Klub jednorożców S. Senior, L. Martin

Amy marzy o tym, by założyć klub miłośników jednorożców. Nie waha się więc długo i na furtce prowadzącej do jej domu wywiesza ogłoszenie. Będzie wspaniale! Będą babeczki, malowanie i nagrody do wygrania. Amy jest jednak rozczarowana, gdyż na przyjęciu nikt się niestety nie pojawia. Nikt – to znaczy żaden człowiek. Na spotkanie przychodzą… jednorożce! Co wyniknie z tych wspaniałych odwiedzin? Klub jednorożców to magiczna historia, która rozbudzi wyobraźnię i wiarę w to, że wszystko jest możliwe.

Więcej książkowych recenzji znajdziecie na Instagramie Hello Hela!

Ściskam

 

Tekst powstał we współpracy z Wydawnictwem Wilga.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.