mini-zoo-pod-warszawa-wioska-pod-kogutem

Czy w obecnych czasach można wyjechać gdzieś poza  miasto? Czy wycieczka z rodziną to dobry pomysł? Przy zachowaniu środków ostrożności i zasadach higieny można spokojnie zrealizować te cele. Oto nasza jednodniowa wyprawa do mini zoo pod Warszawą.

Chyba każdy ma już powoli dość zamknięcia, a coraz więcej otwartych miejsc zachęca do odwiedzin. W miniony weekend wybraliśmy się do mini zoo pod Warszawą, a dokładnie do Krępy. Jest to miejscowość oddalona od Warszawy o 35 kilometrów w stronę Góry Kalwarii. Znajduje się tam Agroturystyka „Pod Kogutem” gdzie można obejrzeć zwierzęta takie jak lamy, kozy, kury, daniele, moflony, konie, owieczki, pawia, króliki,żółwie, liska polarnego i kucyki. Nie bez powodu wymieniłam je jako ostatnie gdyż kolejna atrakcja to jazda na kucyku. Trwa ona 15 minut i jest przy niej obecny instruktor.

Niektóre zwierzęta można karmić za zgodą obsługi. Jednak co było dla mniej bardzo dużym zaskoczeniem wszystkie zwierzęta są niezwykle otwarte i chętnie podchodzą do siatki. Wyglądały jakby były nami zaciekawione, bądź jak to stwierdził P. może stęsknione za ludźmi.

W weekend jest otwarta kuchnia gdzie można zamówić obiad (obecnie można zjeść posiłek jedynie na świeżym powietrzu). Jest dostępny plac zabaw (obecnie zamknięty), a także pograć na zielonym boisku w piłkę. Można także wynająć domek i przenocować w gospodarstwie.

Środki bezpieczeństwa

W obecnej sytuacji na teren ośrodka wejście jest możliwe tylko i wyłącznie w maseczce. Przy wejściu oraz w toaletach są dostępne płyny dezynfekujące. Jest też informacja aby zwiedzający zachowali  między sobą 2 metrowy dystans. Podczas naszej wizyty były inne rodziny z dziećmi, ale przez to że teren wioski jest naprawdę duży, „ciężko” się było spotkać. Poza tym widać, że ludzie mimo wszystko sami czują powagę sytuacji i zachowują się odpowiedzialnie.

Informacje praktyczne i ceny

Ośrodek Wioska „Pod Kogutem”

Ul. Długa 8

Krępa/Koło Góry Kalwarii

Godziny otwarcia: od 1 kwietnia do 30 września 11:00-19:00

Od 1 października do 30 marca 11:00-17:00

Bilet wstępu: 5 zł

Bilet rodzinny (2+2): 15 zł

Jazda na kucyku  (15 minut):30 zł

Fotogaleria

mini-zoo-pod-warszawa-wioska-pod-kogutem

 

 

 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.