magiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczke
Lato w pełni! Jeżeli jesteście fanami jednodniowych wycieczek z mnóstwem atrakcji dla dzieci to Magiczne Ogrody w Janowcu powinny znaleźć się na Waszej liście. Oto nasza subiektywna recenzja oraz fotorelacja. Zapraszam!

W tym roku wakacje już za nami. Tygodniowy pobyt na Cyprze oraz przedłużony weekend w Sopocie musi nam wystarczyć do przyszłego roku. Ale to wcale nie znaczy, że jesteśmy cały czas w Warszawie. Jakiś czas temu (śledźcie na bieżąco Instagram i InstaStories żeby być na bieżąco!) wybraliśmy się na spontaniczną wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Jak się okazało podczas jazdy P. miał dla nas niespodziankę, bo zanim zajechaliśmy na kazimierzowski rynek odwiedziliśmy Magiczne Ogrody w Janowcu.

magiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczke
Czy warto odwiedzić Magiczne Ogrody w Janowcu?

Mogłabym napisać krótko – Pewnie, że warto! W Internecie naczytałam się samym pozytywnych opinii na temat tego parku. Znajomi i rodzina również go bardzo polecali. Powiem więcej Hela i Henio również go bardzo polecają, a co więcej chcą tam wrócić. Jednak ja nie byłabym sobą gdybym się trochę nie przyczepiła.

Zacznijmy jednak od plusów.

 • brak kolejek do poszczególnych atrakcji
 • ciekawe atrakcje dla różnych grup wiekowych
 • smaczne jedzenie w przystępnej cenie
 • dostęp do czystych toalet i przewijaka
 • przejażdżka ciuchcią po Krainie Bulwiaków
 • bogata roślinność

Czas na kilka minusów, które rzuciły mi się w oczy:

 • część obsługi zachowuje się jakby się im po prostu nie chciało. Przykład. Pędzimy na Bal Wróżek. Hela biegnie w podskokach, tak bardzo nie może się doczekać. Na miejscu czekają na ławce 3 wróżki. Pytamy czy bal się już zaczął. W odpowiedzi słyszymy, że jest za mało dzieci. Dochodzą kolejne osoby. Balu nadal brak. Rozczarowani odchodzimy dalej.
 • większa część parku jest na słońcu, więc nie polecam wybierać się tam w upalny dzień
 • parada na koniec dnia, która miała być wisienką na torcie okazała się wspólnym tańcem dzieci, wróżki i włochatego Mordola.

Może zbyt się czepiam. Może to dlatego, że mam za sobą dwie wizyty w paryskim Disneylandzie (w którym o zgrozo też jest dużo do poprawy!), ale wolę napisać szczerą recenzję niż słodzić aby słodzić. Magiczne Ogrody są z pewnością ciekawą alternatywą dla różnych parków rozrywki, których w Polsce nie jest za dużo. Zarówno 1,5 roczny Henio, jak i 3 letnia Hela znaleźli tam dla siebie sporo atrakcji. Dzieciom najbardziej podobała się ciuchcia, kuchnia Bulwiaczek, Zamek Wróżek, oraz tratwy.

Jeżeli planujecie jednodniową wycieczkę to Magiczne Ogrody to dobry plan. Zaś na weekend polecam jeszcze wybrać się do Kazimierza Dolnego. Sporą atrakcją jest dostać się tam promem. Oszczędzamy na pewno czas i kilometry, bo niestety uroczy pan na promie zbiera złotówki nie tylko za samochód, ale także za pasażerów, więc suma summarum pewnie za tyle samo można by dojechać do Kazimierza inną drogą, ale jak to zawsze powtarza P. – Jest wyjazd, są wydatki.

Już wkrótce chcemy odwiedzić kolejne parki rozrywki, więc bądźcie czujni.

Zapraszam na nasz Facebook i Instagram.

Ściskam!

Fotorelacja

magiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczkemagiczne-ogrody-w-janowcu-czyli-gdzie-na-jednodniowa-wycieczke

 

5 thoughts on “Magiczne Ogrody w Janowcu, czyli gdzie na jednodniową wycieczkę!”

 1. Ja polecam bardzo! Byłam z 3 latką i 5 latkiem. Obydwoje się super bawili! Na pewno tam jeszcze wrócimy

 2. Byliśmy dwa razy i rzeczywiście w bardzo gorący dzień nie ma co tam jechać. Wszystko na słońcu. Ale ogólnie polecam dzieci wrócimy zadowolone.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.