ksiazki-od-dwoch-siostr-czyli-nowosci-na-polce-heli-i-henia
Nasza biblioteczka nieustannie się powiększa. Ostatnio została uzupełniona o nowości wydawnicze od Dwóch Sióstr. Jest coś do poczytania, porysowania. Jak zwykle nie zabrakło uczuć, emocji  i nauki. Oto recenzja aż pięciu nowych książek od Wydawnictwa Dwie Siostry! Zapraszam.

Bardzo lubię ponadczasowe książki, które sama czytałam w dzieciństwie. Cieszy mnie, że Hela odziedziczyła po mnie niesamowitą chęć czytania książek. Lubię jednak sięgać po nowości wydawnicze. Zwłaszcza jeśli dotyczą emocji i uczuć. Wówczas po przeczytaniu można przedyskutować dany temat i wytłumaczyć dziecku sprawy, których do końca nie rozumie. Dwie nowe książki od Dwóch Sióstr skradły moje serce szczególne, ale pozwólcie, że najpierw przestawię je Wam po kolei.

Nowe książki od Dwóch Sióstr

Felek i Tola i Urodziny Henia, S. Vanden Heede

ksiazki-od-dwoch-siostr-czyli-nowosci-na-polce-heli-i-henia

W ciepłej, przytulnej norce w środku lasu mieszka nierozłączna para: lis Felek i zajączka Tola. Ich sąsiad, puchacz Henio, obchodzi urodziny. Jest tort. A gdzie świeczki? – pyta Felek. Henio nie rozumie. Nigdy nie miał tortu ze świeczkami. Musisz zdmuchnąć świeczki – tłumaczy Tola. Ale Henio ma inny pomysł.

Grupa wiekowa: 2+

Duży Wilk i Mały Wilk, N. Brun – Cosme, O. Tallee

ksiazki-od-dwoch-siostr-czyli-nowosci-na-polce-heli-i-henia

Duży Wilk od zawsze mieszkał sam pod drzewem na wzgórzu. I było mu tak dobrze. Ale pewnego dnia zjawił się Mały Wilk, i teraz jest ich dwóch. Duży Wilk nie jest tym zachwycony. Dla takiego samotnika jak on inny wilk, nawet mały, to tylko kłopot. Tak mu się w każdym razie wydaje – do chwili, gdy pewnego dnia Mały Wilk gdzieś znika…

Grupa wiekowa: 4+

Amadeusz Foczka (ale z głową bobra), M. Sternicka – Urbanke

ksiazki-od-dwoch-siostr-czyli-nowosci-na-polce-heli-i-henia

 

Amadeusz Foczka to niezwykła postać. Ma foczy ogon, bobrzą głowę i ważny dylemat do rozstrzygnięcia: czy jest foką z głową bobra, czy bobrem z ciałem foki? W swoim zakładzie fryzjerskim przyjmuje klientów równie niezwykłych jak on sam: Longinę Dystans – pół żółwicę, pół gepardzicę, Damiana Lamę – pół lamę, pół leniwca czy Wierę Wiórek – pół owcę, pół wiewiórkę.

Grupa wiekowa: 4+

Ciepło, zimno, przód i tył, Lewa, prawa,góra i dół, Y. Ismail

ksiazki-od-dwoch-siostr-czyli-nowosci-na-polce-heli-i-henia

 

Pomysłowe i pełne humoru zadania zapraszają dzieci do rysunkowej zabawy z pojęciami takimi jak pusty – pełny, otwarty – zamknięty, przód – tył, pionowy – poziomy, ciągnąć – pchać, lewa – prawa, w środku – na zewnątrz, nad – pod, długi – krótki.Rozwijają wyobraźnię przestrzenną, pobudzają kreatywność i uczą myślenia o relacjach między przedmiotami, które tworzą otaczający nas świat.

Grupa wiekowa 4+

Chciałam zwrócić Waszą uwagę szczególnie na dwie z nich. Duży Wilk i Mały Wilk to książka, który w piękny sposób opowiada o rodzącej się przyjaźni oraz o uczuciach, które jej towarzyszą. Wzruszające zakończenie sprawia, że chce się po nią siegać wiele razy.

Druga pozycja, która szczególnie skradła nasze serca to Amadeusz Foczka. Muszę przyznać, że musiałam tą książkę przeczytać dwa razy żeby dokładnie zrozumieć jej sens. Bohaterami tej książki są zwierzęta (np pół bóbr, pół foczka , lub pół gepardzica, pół żółwica). Głównym jej zdaniem jest pokazanie, że nie ważne kim jesteś, a jak (kim!) się czujesz. To ważny aspekt, który warto wyjaśnić dziecku już teraz. Poza tym grafiki są naprawdę urocze!

Jeśli nie macie pomysłu na prezent urodzinowy dla kilkuletniego dziecka to Felek i Tola i Urodziny Henia są świetnym pomysłem! Zaś zeszyty ćwiczeń pomogą zaciekawionym dzieciom poznać i nauczyć się jak działają przeciwieństwa czy zacząć rozróżniać prawą stronę od lewej.

 

Więcej książowych inspracji znajdziecie na grupie #CzytanieJestFajne!

 

One thought on “Książki od Dwóch Sióstr, czyli NOWOŚCI na półce Heli i Henia!”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.