ksiazki-na-prezent-dla-dzieci-1-3-lat-czyli-heli-biblioteczkaCzy rzeczywiście istnieją takie prezenty dla dzieci, które nawet kupione w ciemno potrafią sprawić wielką radość? Moim zdaniem tak! Hela przetestowała dla Was fajne książki, które zdecydowanie nadają się na prezent. Oto nasza lista!

Usłyszałam od mojego 7 letniego siostrzeńca, że dziś w nocy Święty Mikołaj czyta listy od dzieci. Jeżeli Wasze pociechy, lub Wy sami zastanawiacie się co znajdzie się pod poduszką / w skarpecie / w bucie (niepotrzebne skreślić*) na tegoroczne Mikołajki, lub nie macie jeszcze pomysłu na świąteczny upominek dla najmłodszych mam dla Was garść książkowych inspiracji!

Kiedy Hela była jeszcze w brzuszku codziennie czytałam jej bajki na dobranoc. Nie wiem czy to właśnie ten zabieg, czy zamiłowanie Heli mamy do książek sprawiły, że każda nowa pozycja  na półce sprawia jej ogromną radość. Może nie jest to do końca czytanie (Hela póki co szybko traci cierpliwość), ale opowiadanie co się dzieje na każdej stronie, lub odnajdywanie poszczególnych elementów naprawdę bardzo ją zajmuje. Przez te ponad 2 lata (wliczając w to okres ciąży) uzbierała nam się całkiem spora biblioteczka i co ciekawe, te same książki czytane codziennie wcale się Heli nie nudzą. Moim zdaniem to właśnie książki są świetnym prezentem i bądź co bądź inwestycją w przyszłość już od najmłodszych lat. Postanowiłam podzielić się z Wami naszymi ulubionymi tytułami, które tak jak wspomniałam wcześniej, są wertowane praktycznie każdego dnia.

Książki na prezent dla dzieci w wieku 1 – 3 lat

ksiazki-na-prezent-dla-dzieci-1-3-lat-czyli-heli-biblioteczkaMoje pierwsze 100 słów, Porównania, Pierwsze 100 słów

Książki dla najmłodszych, które bardzo angażują. Dzięki nim dziecko poznaje otoczenie, wzbogaca swoją mowę, oraz ćwiczy ruchy takie jak obracanie, czy naciskanie.

ksiazki-na-prezent-dla-dzieci-1-3-lat-czyli-heli-biblioteczkaNajpiękniejsze baśnie świata, Wiersze Juliana Tuwima, Na każdy dzień w roku 365 bajek

Bajki i wiersze, które każdy z nas pamięta z czasów własnego dzieciństwa takie jak Kopciuszek, Brzydkie Kaczątko, Piękna i Bestia, czy Lokomotywa, lub Ptasie Radio. Do tego króciutkie bajeczki dla niecierpliwych, które za każdym razem kończą się morałem w ostatniej pozycji.

ksiazki-na-prezent-dla-dzieci-1-3-lat-czyli-heli-biblioteczkaSeria Na Ulicy Czereśniowej (Wiosna, Lato, Jesień, Zima)

Książki mają jedynie obrazki,  ale to właśnie one sprawiają, że każdego dnia można tworzyć do nich inną historię. Jest w nich wiele postaci, które mają różne perypetie. Pomysłom w jaki sposób można bawić się z dzieckiem tymi książkami nie ma końca!

ksiazki-na-prezent-dla-dzieci-1-3-lat-czyli-heli-biblioteczkaŚwinka Peppa – Raz, Dwa, Trzy… Szukam!

Kto z maluchów nie lubi Świnki Peppy? Ta urocza świnka pokazuje dzieciom świat w bardzo prosty i przyjazny sposób. W tej książeczce dodatkową atrakcją są okienka do odkrywania, za którymi schowali się najlepsi przyjaciele Świnki Peppy.

ksiazki-na-prezent-dla-dzieci-1-3-lat-czyli-heli-biblioteczkaCo by tu wtrąbić? O. Cieślak

Tą książkę Hela dostała na początku swojej drogi z rozszerzaniem diety i mimo, że początki nie były tak wesołe jak w tej książeczce to cieszy nas ona po dzień dzisiejszy, a dodatkowo uczy jeszcze poszczególnych dni tygodnia.

ksiazki-na-prezent-dla-dzieci-1-3-lat-czyli-heli-biblioteczkaThe Bossy Tin Soldier

Na koniec coś ambitniejszego, czyli język angielski dla najmłodszych. Lubimy z Helą czasem pogawędzić w innym języku, a książki po angielsku są do tego świdetnym pretekstem.

♥ Spodobał się Wam ten wpis? Będę wdzięczna za każdy kciuk do góry, komentarz, czy udostępnienie ♥

2 thoughts on “Książki na prezent dla dzieci w wieku 1 -3 lat, czyli Heli biblioteczka!”

  1. Czy Ulica Czeresniowa spodoba się dzieciom poniżej roczku? Jakie super książki lubiła Hela ok 8-10 miesiąca?

    1. Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, gdyż Wiosnę na ulicy Czereśniowej Hela dostała na swoje pierwsze urodziny 🙂

      Poniżej roku sprawdziły się książeczki z pojedynczymi obrazkami np. Moje pierwsze sto słów 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.