ksiązki-dla-dzieci-od-harpercollinspolska
Brak pomysłów na długie jesienne wieczory? Czytanie to zawsze dobry pomysł! Tym bardziej jeśli na półce stoją nowości  wydawnicze. Oto recenzja nowych książek od HarperKids! #czytaniejestfajne!

Jesień to czas kiedy czytamy zdecydowanie więcej. Długie wieczory, mniej godzin spędzonych na świeżym powietrzu powodują, że sięgamy po książki częściej. Lubimy wracać do ulubionych tytułów, ale nie ma to jak zapach świeżo wydrukowanych stron. Nasza domowa biblioteczka została uzupełniona o nowości od wydawnictwa HarperKids. Oto i one!

„Basia i chorowanie”, Z. Stanecka

Cała rodzina Basi zachorowała. A najbardziej Basia – na tyle poważnie, że Tata zdecydował, aby zawieźć ją do szpitala. Ale nie taki wilk straszny, jak go malują! Pobyt w szpitalu jest całkiem znośny – szczególnie gdy w odwiedziny przychodzi stryj Grześ, a koleżanka ze szpitalnej sali okazuje się wielbicielką tych samych gier co Basia.

„Opowieści Miśka Zdziśka”, Z. Stanecka

Misiek Zdzisiek to najlepszy kumpel Basi. Jest z nią na dobre i na złe. Ale ten miś w kolorze miodu nie jest zwykłym pluszakiem. Wiedzie życie pełne przygód – czasem zabawnych, czasem mrożących krew w żyłach. Dzielny miś walczy z łóżkowym potworem, ratuje Małpkę, która ciągle wpada w tarapaty, albo odwiedza swoich niedźwiedzich krewniaków w zoo. Czasem sam bywa w opałach. Jednak nigdy nie traci humoru, bo ma wokół siebie prawdziwych przyjaciół. I ukochaną Basię, rzecz jasna!

„Muminki. Wielki Słownik Obrazkowy”, P. Kaataja, R. Turkulainen

Pięknie ilustrowany słownik polsko-angielski to zaproszenie do nauki i zabawy z Muminkami – kultowymi bohaterami powieści Tove Jansson. Słownik zawiera podstawowe słownictwo i zwroty w języku polskim i angielskim. Książka ta to doskonały prezent dla przedszkolaków i dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej, a także dla ich rodziców, którzy Muminka, Pannę Migotkę czy Małą Mi pamiętają z własnego dzieciństwa. Oglądając kolorowe ilustracje, dzieci poznają bohaterów mieszkających w Dolinie Muminków – ich codzienne zajęcia, rytuały, dowiadują się, co lubią, co ich bawi i czego się boją. 

Z Muminkiem i jego przyjaciółmi uczą się, jak w języku angielskim nazywać dni tygodnia, miesiące, pory roku, kolory, kształty czy dźwięki. Poznają litery i cyfry. Powtarzają podstawowe słownictwo i zwroty, dzięki którym będą potrafiły nazywać otaczający je świat, poznawać przyrodę.

 

„Tomek i Przyjaciele. Biblioteka Bajek”, B. Żmichowska

Na wyspie Sodor Tomek czuje się jak w domu – doskonale zna tu każdą stację, wiadukt czy bocznicę. Ale czasem lokomotywa numer jeden pracuje w bardzo odległych zakątkach świata, gdzie poznaje nowych przyjaciół. Czy wiesz, że w Indiach dzielny parowóz pomagał chronić tygrysy? Z kolei w dalekiej Australii podczas pożaru ratował koale, a w Chinach widział… ogromnego smoka! Chcesz poznać te i inne przygody? Otwórz tę książkę i ruszaj w niezwykłą podróż z Tomkiem i jego przyjaciółmi! W tym tomie znalazło się 18 nowych, niepublikowanych dotąd opowiadań napisanych na podstawie odcinków uwielbianego przez dzieci serial.

“Disney Księżniczka. Biblioteka Bajek”, opracowanie zbiorowe

Kolekcja osiemnastu królewskich opowiadań o odważnych i dobrych księżniczkach Disneya. Przeczytaj o tym, jak dzielnie pokonują trudności, kierując się zarówno rozumem, jak i sercem! Dołącz do Belli, która wymyśla wraz z przyjaciółmi wyjątkową baśń, przekonaj się, jak Śnieżka skłoniła do snu swych siedmiu małych towarzyszy i odkryj sekret Grety – nowej myszki w pałacu Kopciuszka. Biblioteka bajek o przygodach księżniczek to doskonały prezent dla całej rodziny!   

Wszystkie książki mają piekne wydanie i ilustracje. Moje serce skradł polsko – angielski słowników Muminków! Heli zdecydowanie najbardziej przypadły do gustu księżniczki Disney’a (nareszcie nie różowe i słodkie, a waleczne, odważne i z z przygodami!). Henio jak to typowy facet chce czytać tylko o Tomku i jego przygodach na Wyspie Sodor. Co z Basią? Książka bardzo na czasie! Jest temat chorowania i maseczek! A Misiek Zdzisiek? Nie mogę Wam wszystkiego zdradzić, ale niedżwiedź okazał się być niezłym… bajkopisarzem!

Jeśli chcielibyście powiększych bibliotekę Waszych pociech o nowości wydawnicze od HarperKids możecie je kupić TUTAJ z rabatem – 30%!

Wpis powstał we współpracy z HarperKids.

2 thoughts on “Książki dla dzieci od HarperKids, czyli #czytaniejestfajne!”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.