jakie-kapcie-do-przedszkola

Drugi semestr to przeważnie czas wymiany kapci na nowe. Jak wybrać najlepszy model, w którym dziecku będzie wygodnie a jednocześnie noga będzie stabilna? Oto moje wskazówki po wizycie u fizjoterapeuty!

Dzieci w przedszkolu spędzają około 9 godzin dziennie. Ich obuwie powinno być zatem bardzo dobrze dopasowane. Jakie kapcie do przedszkola wybrać? Na pewno nie wolno się sugerować modą, marką, czy wyglądem. Buty poowinien być przede wszystkim wygodne i stabilne.

Jestem świeżo po wizycie o fizjoterapeuty, który nie tylko zbadał moje dzieci i wskazał kierunek ćwiczeń, ale także sprawdził wszystkie ich buty. Te przedszkolne też.

Kapcie do przedszkola/żłobka powinny mieć:

Miękką podeszwę, która pracuje razem ze stopą (musi się zginać!)

Sztywny zapiętek

Profilowaną wkładkę

Oddychający materiał (bawełna, skóra)

Antypoślizgową podeszwę

Zapas od 0,5 do 1 cm

Niektórzy uważają jeszcze, że warto aby kapcie miały twarde noski, co ma chronić dzieci przed ewentaulnym wypadkiem. Ale prawda jest taka, że dziecięce palce powinny przede wszystkim mieć swobodę.

Po wizycie specjalisty zrobiła research kapci do przedszkola. Okazuje się, że wybór jest spory, a ceny naprawdę różne. I niekoniecznie istnieje zależność między jednym, a drugim. Znalazłam kilka modeli kapci polskch firm, które mają Certyfikat Zdrowej Stopy oraz wyżej wymieione cechy za mniej więcej 30-40 zł. Są to międzi innymi takie firmy jak ZetPol, 3F, Befado czy Barek.  Osobiście nie lubię pstrokatych ubrań ani butów dla dzieci,  więc zwracam też uwagę żeby były one jak najbardziej jednolite. Buty godne polecenia w nieco wyższym zakresie cenowym to SlippersFamily oraz SuperFit.

Jeśli spodobał się Wam ten artykuł będę wdzięczna za podanie go dalej. Czekam także na Wasze komenatrze tu oraz na Grupie Mama 30+!

Fot. Pexel.com

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.