jak-zorganizowac-zagraniczne-wakacje-czyli-kierunek-cypr
Marzy Wam się zagraniczny wyjazd, ale nie chcecie jechać z Grażyną i Januszem na all inclusive? Nie wiecie jak się do tego zabrać? Zastanawiacie się czy Was na to stać? Oto praktyczny poradnik jak zorganizować samemu zagraniczne wakacje by me & P.

Ten wpis to nasze wspólne dzieło. Moje i P. Bo to P. ogrania nasze podróże, dlatego nadzór merytoryczny nad tym tekstem to jego dzieło. Jeżeli zastanawiacie się jak zorganizować zagraniczne wakacje to podpowiem, że wystarczy kilka małych kroków, aby spełnić wielkie marzenia. Zapraszam do czytania, a potem… do dzieła!

→ KIERUNEK

Domyślam się, że skoro tu jesteście to znaczy, że chcecie zorganizować zagraniczne wakacje z dziećmi. Na początek trzeba zdecydować się na kierunek, oraz typ wyjazdu. Czy wolicie intensywnie zwiedzać i w jak najkrótszym czasie zobaczyć jak najwięcej (tak to możliwe patrz TU)? Czy zdecydowanie bardziej nastawiacie się na nic nie robienie w 5 gwiazdkowym hotelu. Mamy przetestowane obydwie opcje i ja o wiele bardziej wolę tę drugą. Jeśli ktoś bardzo chce, zawsze można je także połączyć. Wówczas wybieramy wakacje w hotelu z pełnym wyżywieniem i na miejscu kupujemy (lub organizujemy sami krótkie jednodniowe wycieczki).

→LOT

Wakacje z dziećmi za granicą plus dojazd samochodem we własnym zakresie u nas nie wchodzi w grę. Póki co ani Hela, ani Henio nie są fanami długich tras. Dlatego ze swojego doświadczenia polecam samolot. Jeżeli Wasze dzieci nie przepadają również za długimi lotami warto to wziąć pod uwagę planując kierunek wakacji. W ten sposób wybraliśmy w zeszłym roku Francuską Riwierę. Byłam wtedy w ciąży z Heniem i zależało nam, żeby lot nie trwał zbyt długo.

Wiadomo, że wakacje wiążą się z kosztami, dlatego przy wyszukiwaniu lotów warto sprawdzić opcje u różnych przewoźników. Ale nie dajcie się zwieść tanim liniom lotniczym! Często do ceny podstawowej należy doliczyć dodatkowe opłaty za bagaż/miejsce na nogi (przy dzieciach to dość istotne gdzie się siedzi w samolocie) etc. Dlatego szukając lotów zawsze sprawdzajcie cenę końcową i dopiero wtedy porównujcie ją między firmami. Dzieci do dwóch lat latają za darmo i nie mają swojego miejsca na pokładzie samolotu. Trzeba jednak pamiętać, że należy zapłacić za nie podatek.

→HOTEL

Jeżeli lecicie na wakacje z dziećmi to hotel musi być po prostu naładowany atrakcjami dla nich. Obowiązkowo musi być zaopatrzony w brodzik i plac zabaw. Fajnie jeśli są także zjeżdżalnie i lody na pokładzie dostępne przez cały czas (Hela przetestowała to na Cyprze!). Wybierając miejsce noclegowe zwróćcie też uwagę w jakiej odległości od plaży znajduje się obiekt oraz czy w pobliżu są miejsca, które warto odwiedzić z maluchami typu wesołe miasteczko lub restauracja z kącikiem dla dzieci.

→TRANSFER

Skoro nie zdecydowaliście się na wakacje z biurem podróży musicie sami zorganizować sobie transfer z lotniska do hotelu. W tym celu warto prześledzić dostępne w danym kraju aplikacje, które umożliwiają zamówienie kierowcy. Pamiętajcie tylko o porównaniu z cen lokalnych przewoźników. Taksówki, które są na lotniskach z pewnością nie należą do najtańszych, dlatego warto pomyśleć o transferze jeszcze w Polsce.

→UBEZPIECZENIE

Jadąc na wakacje bezwzględnie należy pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia dla całej rodziny. W tym celu również warto zapoznać się z ofertami kilku firm ubezpieczeniowych i wybrać najkorzystniejszą z nich. Celowo nie napisałam najtańszą, bo proszę mi wierzyć, że na wakacjach zdarzają się różne przygody. Lekarz, który przyjeżdża do naszego obecnego miejsca zamieszkania jest często wybawieniem.

→ATRAKCJE

Nawet jeżeli nastawicie się na totalne leniuchowanie i nie macie zamiaru wychodzić z hotelu przez cały pobyt warto pomyśleć zawczasu nad atrakcjami dla dzieci. Planując wakacje sprawdźcie, czy w okolicy są jakieś ciekawe miejsca dla dzieci typu mini zoo, oceanarium, park wodny, lub lokalny festyn. Nawet jeśli z tego nie skorzystacie, będziecie mieć asa w rękawie na wypadek gdyby po kilku dniach wszystko zaczynało być ble…

top-5-gadzetow-na-plaze

Na koniec przypominam jeszcze wpis o gadżetach,  w które warto zaopatrzyć się na plażę i nie tylko!

Fajny wpis? Podaj dalej! Będzie mi miło!

FOTOGALERIA

jak-zorganizowac-zagraniczne-wakacje-czyli-kierunek-cyprjak-zorganizowac-zagraniczne-wakacje-czyli-kierunek-cyprjak-zorganizowac-zagraniczne-wakacje-czyli-kierunek-cyprjak-zorganizowac-zagraniczne-wakacje-czyli-kierunek-cyprjak-zorganizowac-zagraniczne-wakacje-czyli-kierunek-cypr

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.