jak-sie-bawic-interaktywnie-z-dzieckiem-bez-smartfonu-czyli-heli-zabawy-z-tata
W dzisiejszych czasach nawet te najmłodsze dzieci wiedzą co to jest smartfon, tablet i komputer. Co więcej zanim zaczną czytać i pisać, już wiedzą jak się posługiwać nowoczesną elektroniką. Jak wszystkiego, są tego plusy i minusy. Jednak tak naprawdę żadne urządzenie nie zastąpi realnego kontaktu rodzica z dzieckiem. Zapraszam na wpis z okazji zbliżającego się Dnia Taty. Warto przeczytać do końca, bo mam dla Was niespodziankę z tej okazji!

Kiedy miałam kilka lat największą frajdą było dla mnie pójście na trzepak przed blokiem. Moim ulubionym zajęciem było granie w klasy, gumę i zabawa w chowanego z innymi dziećmi. Dziś większość tych gier również jest znana dzieciom, ale niestety z poziomu smartfona lub komputera. Nie da się uchronić dzieci przed rewolucją technologiczną, ale można ją ograniczyć. Zwłaszcza w pierwszych latach życia dziecka. Jak to zrobić? Zobaczcie sposób na nudę Heli i jej taty!

Już wcześniej pisałam, że Hela jest książkowym molem. Z okazji Dnia Dziecka w jej biblioteczce wylądowała nowa pozycja –  „Naciśnij mnie” , francuskiego autora Hevre Tullet’a. Jak podaje opis – „Naciśnij mnie” to książka interaktywna, kreatywna, edukacyjna – zachęca dzieci oraz dorosłych do wspólnej zabawy i nauki. To książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać… A gdyby tak do tej książki dodać jeszcze interaktywną koszulkę? Na taki pomysł wpadła marka Koszulove, a ja razem z P. od razu podchwyciliśmy ich propozycję na wspólną, interaktywną zabawę z Helą bez użycia smartfona!

Jak działa interaktywna koszulka?

Tata zakłada interaktywną koszulkę. Siada z dzieckiem na łóżku, kanapie, podłodze (niepotrzebne skreślić) i razem uczą się przez zabawę. My mamy wzór ze zwierzętami, które Hela uwielbia. Razem z tatą bawią się w wydawanie odgłosów. P. opowiada jej o każdym zwierzątku, a potem Hela powtarza np. co je świnka, a co je konik. Ale to nie wszystko. Wystarczy puścić wodze fantazji i bawić się bez końca. Ostatnio P. wymyślił, że będzie ćwiczył koncentrację córki. Pokazywał jej wszystkie zwierzęta na koszulce, a następnie zasłaniał jedno z nich i pytał, którego zwierzaka brakuje w zagrodzie.

Jaki jest jeszcze plus interaktywnych koszulek? Że można je wszędzie ze sobą zabrać! Zbliżają się wakacje. Zamiast tabletu z bajkami można zabrać taki t-shirt i spędzić fajnie razem czas. Jeżeli chcecie zobaczyć więcej wzorów oraz przekonać się jak to działa w praktyce zajrzyjcie TUTAJ!

Wakacje, wakacjami, ale już za kilkanaście dni Dzień Taty! Z tej okazji na hasło: HELLOHELA dostaniecie RABAT w wysokości 20 zł na interaktywne koszulki od Koszulove! (Uwaga. Kod nie łączy się z innymi kodami rabatowymi i jest ważny do 10 czerwca włącznie.) Taki prezent z pewnością spodoba się nie tylko tatusiom, ale także przyczyni się do wspólnego świętowania i spędzenia ze sobą czasu.

Enjoy!

6 thoughts on “Jak się bawić interaktywnie z dzieckiem bez smartfona, czyli Heli zabawy z tatą!”

  1. Fajnie, że tata spędza czas ze swoim dzieckiem. Naszego taty wiecznie nie ma. Pracuje za granicą i przyjeżdża do nas raz na 3-4 miesiące…

    Może takie gadżety by go zmotywowały do wspólnej zabawy, bo jak przyjeżdża to jest wiecznie zmęczony i śpi.

  2. Ja kupiłam wcześniej tylko z innymi wzorkami(zapomniałam podać kod 🙁 ) byłoby taniej 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.