jak-podpisac-rzeczy-do-przedszkola-i-zlobka-czyli-wrzesien-za-progiem

Kiedy dziecko idzie po raz pierwszy do przedszkola lub żłobka jest to ogromne przeżycie nie tylko dla niego samego, ale także dla rodziców. Tym bardziej, że prócz wymogów formalnych takich jak umowy, zaświadczenia, deklaracje, upoważnienia jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Jednym z nich jest sposób podpisywania rzeczy do przedszkola lub żłobka. O tym właśnie dziś. Zapraszam.

Jak wspominałam we wcześniejszym wpisie – Jak nie zbankrutować z dwójką dzieci – już od dawna jestem myślami we wrześniu. Tegoroczny wrzesień dla nas wszystkich duże zmiany. Hela idzie do przedszkola, a Henio zaczyna przygodę ze żłobkiem. Wyprawki gotowe, ale zanim zadzwoni przysłowiowy pierwszy dzwonek musimy zrobić jeszcze jedną rzecz – podpisać rzeczy dzieci. Po co to robić? W placówkach takich jak przedszkola czy żłobki jest na tyle dużo dzieci, że panie opiekunki nie są w stanie spamiętać co do kogo należy. Dzieci w tym wieku również nie zawsze pamiętają czy bluzka w koniki jest ich, a może jednak koleżanki. Zresztą równie dobrze koleżanka lub kolega mogą mieć akurat takie samo ubranie. Poza tym ja jako rodzic przywiązuję dużą uwagę do swoich rzeczy i nie lubię jak coś ginie.

jak-podpisac-rzeczy-do-przedszkola-i-zlobka-czyli-wrzesien-za-progiem
Jak podpisać rzeczy do przedszkola i żłobka?

Kiedy dostałam listę rzeczy do żłobka od razu zaczęłam kompletować wrześniową wyprawkę. Wolałam kupić to co mi się podoba i odpowiada mi cenowo niż czekać i kupić coś na przymus. Następnym krokiem był wybór sposobu podpisania rzeczy Heli i Henia, które zabiorą ze sobą do przedszkola i żłobka. A jest ich kilka:

  • Podpisanie rzeczy ręcznie markerem. Jeśli  ktoś ma ładny charakter pisma i nie będzie już używał (poza placówką) to czemu nie.
  • Stempel. Bardzo szybki sposób, ale tusz może się rozmazać i nigdy nie mamy pewności, że stempel spierze się po odpowiedniej ilości prań.
  • Wszywki. Super sprawa jeżeli macie czas wszywać każdą metkę do poszczególnych ubrań, dwóch kompletów pościeli ręcznika, kapci itd.
  • Naklejki. Jak dla mnie najszybszy, najprostszy i najczyściejszy sposób na podpisanie rzeczy dziecka.

jak-podpisac-rzeczy-do-przedszkola-i-zlobka-czyli-wrzesien-za-progiem

Wybrałam naklejki Stickerkid z imieniem dzieci i pierwszą literą nazwiska. Naklejki dobrze się trzymają, mają urocze znaczki (Hela świetnie się bawiła podczas ich wybierania) i ładne kolory. Naklejki można zaprojektować razem z dzieckiem. Wybrać ulubiony kolor, czcionkę i znaczek. Dzieciaki kochają naklejki, a takie spersonalizowane etykietki z pewnością umilą pierwsze dni rozłąki z rodzicami.

Dla Heli i Henia wybrałam naklejki długotrwałe Stickerkid, które nakleja się na metki niczym plaster. Można je prać w 40 stopniach C. Dodatkowo zamówiłam także naklejki na kapcie w dwóch uroczych kolorach. Dla Heli oczywiście w jej ulubionym fioletowym kolorze.

jak-podpisac-rzeczy-do-przedszkola-i-zlobka-czyli-wrzesien-za-progiem

 

Mam nadzieję, że początek września będzie pełen radości i uśmiechu czego i Wam życzę z całego serca!

jak-podpisac-rzeczy-do-przedszkola-i-zlobka-czyli-wrzesien-za-progiem

Wpis powstał we współpracy z marką Stickerkid.

 

6 thoughts on “Jak podpisać rzeczy do przedszkola i żłobka, czyli wrzesień za pasem!”

  1. Miałam naszywki w zeszłym roku. Są rzeczywiście trwałe, ale jak dla mnie zbyt czasochłonne. W tym roku dla córki też chce zamówić naklejki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.