gdzie-kupic-100-procent-eko-sloiczki-dla-dzieci-czyli-hela-i-smileat
Czy to, że od czasu do czasu dam mojemu dziecku gotowe danie ze słoika czyni ze mnie wyrodną matkę? To temat na kolejny wpis. Dziś będzie trochę  więcej o super ekologicznym jedzeniu prosto z Hiszpanii.

 Kto czyta mój blog ten wie, że bardzo lubimy z Helą podróżować. Pierwszą podróż odbyliśmy do Rzymu kiedy Hela miała pół roku i oprócz piersi nie potrzebowała niczego innego do jedzenia. Jednak przy kolejnych podróżach do Londynu, Lizbony i Wiednia zaczął się problem. Co Hela będzie jadła? Wówczas zaczęłam szukać opinii na temat gotowych dań dla dzieci w słoiczkach. Tak trafiłam na Smileat. Są to słoiczki dla dzieci (zarówno w wersji na słodko jak i wytrwanie) dla dzieci i dorosłych przygotowane z najbardziej ekologicznych produktów w Hiszpanii. Do wyboru są między innymi takie dania jak: deser wieloowocowy, jabłko z gruszką z dodatkiem zbóż, jabłko z pomarańczą (to nasz hit!), dorsz z warzywami, kurczak z ryżem, czy cielęcina z warzywami. Prócz szerokiej gamy produktów do wyboru fajną opcją jest też ich sprzedaż przez Internet. Świetne rozwiązanie dla młodych mam, które nie cierpią stać w kolejkach tak jak ja.

gdzie-kupic-100-procent-eko-sloiczki-dla-dzieci-czyli-hela-i-smileat

Ktoś mógłby pomyśleć, że skoro to nie są polskie produkty to skąd mam pewność, że są naprawdę ekologiczne. Otóż skład mówi sam za siebie. Nie ma tu żadnych ulepszaczy, barwników, czy konserwantów. Prosty i przede wszystkim krótki skład taki jak warzywa, mięso i oliwa z pierwszego tłoczenia, lub same owoce przekonuje mnie najbardziej. A czemu niby nie Hiszpania? Skoro to właśnie tam warzywa i owoce dojrzewają w pełnym słońcu, a nie często jak to się dzieje przez kapryśną pogodę w Polsce – pod wielką stertą folii.

Lubię gotować dla Heli i nie ukrywam, że z gotowych dań korzystam rzadko, ale mimo wszystko lubię mieć pod ręką jeden czy dwa słoiczki tak na wszelki wypadek. Jedną z takich okazji są na przykład spontaniczne wycieczki, czy wypady do parku. Wówczas nie muszę się martwić co Hela będzie jadła. Mimo, że córka coraz częściej chce próbować naszych dorosłych dań, to jednak w większej ilości wolę dawać jej sprawdzone produkty.

gdzie-kupic-100-procent-eko-sloiczki-dla-dzieci-czyli-hela-i-smileat

 

Drogie Mamy i Tatusiowe, jakie macie zdanie na temat gotowych dań ze słoiczków dla dzieci? A może gotujecie sami i zupełnie z nich nie korzystacie? Zapraszam do dyskusji.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.