Kto powiedział, że jedynie dorośli mogą chodzić do teatru i delektować się sztuką? Warszawa ma dla najmłodszych bardzo bogatą ofertę związaną z kulturą.

 Hela po raz pierwszy była na teatralnym przedstawieniu kiedy miała 7 miesięcy. Był te spektakl o Misiu Polarnym w klubiku Mama wśród Mieściu. Mimo bardzo młodego wieku moja córka była zaciekawiona do końca przedstawienia.

Kiedy dowiedziałam się o Teatrze Niewielkim, którego siedziba mieści się w Soho Factory przy Mińskiej 25 w Warszawie wiedziałam, że musimy się tam pojawić. Wybrałyśmy się na spektakl Raz Dwa Trzy, który opowiada kilka niebanalnych historii.

  •  o „jednym jeżu co jadł jabłko” i nie wiedział co zrobić z ogryzkiem;
  • o „pięciu prosiaczkach, które potłukły się prawie” i czy były niegrzeczne skoro się tłukły;
  • o „trzech tygrysach, które tupały tup, tup”,  zamiast się skradać;

Jest jeszcze 5 innych historyjek, ale wszystkiego zdradzić nie mogę, bo wówczas nie poszlibyście na spektakl. Nie będzie to pewnie dużym zaskoczeniem jeśli dodam jeszcze, że przedstawienie uczy liczb. Są one pokazywanie dzieciom oraz często wymawiane przez aktorów.

od-kiedy-z-dzieckiem-d-teatru-czyli-hela-i-teatr-niewielki od-kiedy-z-dzieckiem-d-teatru-czyli-hela-i-teatr-niewielki od-kiedy-z-dzieckiem-d-teatru-czyli-hela-i-teatr-niewielki

Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 1 do 4 roku życia, ale jak widać Hela jest świetnym przykładem, że nieco młodsze dzieci również mogą być zainteresowane. Trwa on 45 minut, co moim zdaniem jest optymalnym czasem dla takiej grupy wiekowej. To wystarczający czas aby zainteresować dziecko, a z drugiej strony nie zbyt długi, aby nie znudzić. Cena biletu wynosi 35 złotych w tygodniu, a 39 zł w weekend. Jest też możliwość zakupu biletów grupowych.

od-kiedy-z-dzieckiem-d-teatru-czyli-hela-i-teatr-niewielki

 

Po zakończeniu przedstawienia wszystkie dzieci są zapraszane na scenę. Mogą poznać aktorów, uścisnąć im dłoń, ale przede wszystkim mogą dotykać i bawić się rekwizytami, które były wykorzystane na scenie. Dla tych starszych dzieci to nie lada frajda. Hela ze względu na swoją porę drzemki niestety nie miała jak skorzystać z tej szansy.

od-kiedy-z-dzieckiem-d-teatru-czyli-hela-i-teatr-niewielki

 

Dodam jeszcze słów kilka o samym teatrze. Jego wnętrze jest bardzo przyjemne. W poczekalni znajdują się urocze stoliki i kanapy z miękkimi poduszkami. Dzieci mają do dyspozycji książki, zabawki i kredki. Jest też możliwość zakupu zdrowych przekąsek i napojów. Pod samo wejście teatru można podjechać samochodem lub taksówką Uwaga! W teatrze jest dostępny przewijak, a nawet mokre chusteczki. Mamy karmiące na pewno też znajdą dla siebie ustronne miejsce z daleka od toalety.

Mnie i 11 miesięczną Helę urzekł spektakl Raz Dwa Trzy. Na pewno wrócimy jeszcze do Teatru Niewielkiego, aby obejrzeć kolejne przedstawienia z bogatego repertuaru.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.