dlaczego-ciaza-trwa-9-miesiecy-czyli-heli-mama-w-dwupaku

Druga ciąża wiele zmienia, także w świadomości kobiety. Czasem jednak można się mocno zdziwić kiedy człowiek się na coś nastawi. Na co się nastawiłam podczas drugiej ciąży? Dlaczego według mnie ciąża trwa 9 miesięcy? Oto moja odpowiedź.

Zapewne kiedyś ktoś mądry dowiódł dlaczego ciąża trwa 9 miesięcy. Nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałam. Nigdy wcześniej aż do teraz. Dlaczego akurat w tym momencie mojego życia przyszło mi to do głowy? Kiedy dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciąży byłam mocno zaskoczona. Owszem chcieliśmy z P. mieć drugie dziecko, ale nie spodziewałam się, że stanie się to tak szybko. Od samego początku, nawet nie wiem dlaczego nastawiłam się, że to będzie druga dziewczynka. Co więcej utwierdziła mnie w tym moja siostra, która również tak uważała. Czasem tak jest, że człowiek nabije sobie coś w głowę i uparcie się tego trzyma. Tak i ja trzymałam się tej myśli, że Hela będzie miała siostrzyczkę, że tak jak ja ze swoją, one też będą miały ze sobą świetny kontakt. Tym bardziej, że różnica wieku będzie wynosiła niecałe dwa lata.

Wszystko się zmieniło podczas badania USG w okolicach 13 tygodnia. Pani doktor podczas badania zaczęła opowiadać co się gdzie znajduje i z pewnym momencie czujnym okiem wypatrzyła… siusiaka. Kiedy powiedziała mi, że to chłopiec nie ukrywałam swojego zaskoczenia. Dopytywałam ją kilka razy, czy na pewno się nie myli. Nie myliła się, bo na kolejnym, połówkowym USG ta nowina potwierdziła się. P. jest w niebo wzięty. Mówi, że w brzuchu rośnie jego piłkarz. Ja oczywiście też się cieszę, ale nie ukrywam, że musiałam i muszę oswoić się z tą myślą.

dlaczego-ciaza-trwa-9-miesiecy-czyli-heli-mama-w-dwupaku

Podczas pierwszej ciąży również bardzo nastawiłam się na córkę. Wierzyłam, że tak będzie i wówczas nie myliłam się. Miałam w głowie ułożony cały plan. Wiedziałam jakie ubranka chcę jej kupić, jaką pościel i jakie dodatki do pokoju, żeby było dziewczęco i miło. Teraz kompletnie nie mam na to wszystko pomysłu. Nigdy nie byłam dobra w kupowaniu chłopięcych ubrań i akcesoriów, a za chwilę będę musiała je wybrać dla swojego syna.

dlaczego-ciaza-trwa-9-miesiecy-czyli-heli-mama-w-dwupaku

To nie jest tak, że się nie cieszę. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu, że będziemy mieli drugie dziecko, że to będzie syn. Tylko potrzebuję czasu, żeby się z tą myślą tak do końca oswoić. Może niepotrzebnie się tak nastawiałam, bo ta ciąża od początku była inna od pierwszej. Ale wiem, że zanim dobrnę do jej końca syn będzie moją dumą i pociechą.

To jest właśnie moja teoria na to, dlaczego ciąża trwa 9 miesięcy. Podejrzewam, że potrzebują ich również mamy, których wiadomość o ciąży kompletnie zaskoczyła. To jest czas między innymi na to, żeby się oswoić z tą myślą i dobrze przygotować na przyjęcie dziecka na świat.

Macie podobne zdanie? A może zupełnie odwrotne? Czekam na Wasze komentarze i z góry za nie dziękuję!

2 thoughts on “Dlaczego ciąża trwa 9 miesięcy, czyli Heli mama w dwupaku!”

  1. Ja mam 8 miesięczną córkę i chcemy drugie. Trochę się boję i zastanawiam się jak będę odczuwać druga ciążę, wiedząc czym jest poród i miłość do dziecka. Czy będzie ciężej czy nie.. dziękuję za Twój punkt widzenia:)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.