diy-jak-zrobic-snieg-czyli-kreatywna-ciastolina
Moje dziecko się nudzi! Dłuższe siedzenie dzieci w domu wymaga dużego zaangażowania ze strony rodziców. Kiedy zabawki już się znudziły, książki przeczytane, a netflix odmawia dostępu czas wyciągnąć śnieżny arsenał. Jak zrobić śnieg? Oto prosty sposób jak zająć dziecko na dłużej niż 15 minut!

Dłuższa choroba, dwoje dzieci w domu, jedna matka, stos zabawek, książki na półkach i netflix w telewizorze. Znacie ten scenariusz? Domyślam się, że odpowiedź brzmi TAK! Kiedy zwykła ciastolina już jest tak wymemłana, że ciężko rozpoznać jaki miała pierwotnie kolor trudno jest zachęcić dziecko do zabawy nią. Dodatkowo jeżeli nie możecie się ruszyć z domu na krok, a dzieci wołają co chwila – Mamooo nudzę się! – to śpieszę z odsieczą i ratunkiem. Nie będę ukrywać, że wpadłam na to sama. Pomysł ten podsunęła mi jedna z cioć ze żłobka Henia. Jest on banalnie prosty i założę się, że możecie go zrobić właśnie teraz, bo te dwa produkty z pewnością znajdziecie u siebie w kuchni… i łazience!

diy-jak-zrobic-snieg-czyli-kreatywna-ciastolina

Jak zrobić śnieg?

Aby zrobić domowy śnieg, czyli kreatywną ciastolinę potrzebne będą

  • kilogram mąki ziemniaczanej
  • żel do golenia (ewentualnie pianka do golenia)

Wystarczy wymieszać razem te dwa składniki w proporcji 1:1 i gotowe. Nasz śnieg jest lekko niebieski, a to za sprawą żelu do golenia, który miał niebieski kolor. Jeżeli chcecie mieć biały śnieg wystarczy zwykła pianka do golenia. Można też zabarwić domową ciastolinę za pomocą barwników spożywczych.

Jak się bawić domowym śniegiem? Można z niego lepić babki, przekopywać się koparką, szukać w nim zakopanych skarbów, czy odciskać na nim różne kształty. Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia!

diy-jak-zrobic-snieg-czyli-kreatywna-ciastolina

Czy to duży bałagan? My wykorzystaliśmy do tego miskę na pranie. Jednak zdecydowanie do tego celu przydałaby się większa kuweta (do kupienia np. w Ikea).  Efekty możecie zobaczyć na Instagramie. Plus jest taki, że domowy śnieg można sprzątnąć odkurzaczem i wierzcie mi, że dla dzieci to również będzie świetna zabawa!

Macie inne pomysły na kreatywne zabawy z dziećmi w domu? Podzielcie się nimi.

2 thoughts on “DIY: Jak zrobić śnieg, czyli kreatywna ciastolina!”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.