Każde małe dziecko poznaje świat przez dotyk i smak, dlatego rozwój sensoryczny u maluszków jest bardzo ważny.

Lubię odkrywać nowe miejsca przyjazne dzieciom. Najlepiej takie, które łączą ze sobą zabawę i naukę. Takim miejscem jest właśnie Klockownia, którą odkryłam jakiś czas temu. Dzieci mają tu do dyspozycji kilkanaście rodzajów kloców o rożnych kształtach, fakturach, kolorach. Czego chcieć więcej!

darmowa-sensoryka-dla-najmlodszyh

Klockowania podzielona jest na Strefy Zabaw:
  • Strefa Małe Paluszki: przeznaczona dla dzieci od 9 miesiąca życia do 5 roku. Uczy pierwszych kształtów, podobieństw, oraz pomaga aktywizować pamięć.
  • Strefa na Cztery Ręce: duże klocki uczą wzajemnej współpracy (niekiedy potrzeba dwojga aby coś przenieść!) i niesienia pomocy innym. Ta strefa przeznaczona jest dla starszych dzieci, które umieją już podnosić i układać większe klocki.
  • Strefa Hocki Klocki: dla dzieci od 3 roku życia. Świetnie rozwija wyobraźnię. Wspomaga twórcze myślenie, planowanie, oraz wdrażanie swoich własnych pomysłów.
  • Strefa Majster w Akcji: ćwiczy umiejętności rozwiązywania pierwszych problemów oraz przede wszystkim logicznego myślenia. Strefa jest przeznaczona dla dzieci, które potrafią już podnosić i przenosić duże klocki.
  • Strefa Demolka: nie ma tu ograniczeń wiekowych. Jest to połączenie stref: „Majster w Akcji” i „Na 4 Ręce”. Wspomaga rozwój ruchowy dziecka oraz rozwija umiejętności motoryczne dzieci.

sensoryka

Byliśmy z Helą w Klockowni, kiedy miała 8 miesięcy. Wejście dla takich maluszków jest darmowe. Odwiedziliśmy królestwo klocków w weekend, kiedy ruch jest naprawdę duży, dlatego właściciele zaproponowali nam oddzielną salkę, gdzie mogliśmy pokazać Heli różne rodzaje klocków. To była naprawdę świetna, darmowa sensoryka dla najmłodszych.  Jeżeli będziecie chcieli odwiedzić Klockownię to najlepiej zrobić to w tygodniu, bo wtedy ruch jest mniejszy.

darmowa-sensoryka-wawa

Poniżej znajdziecie kilka przydatnych informacji:
  • Cenny zaczynają się od 18 złotych za godzinę
  • Klockownia znajduje się w Galerii Renova w Warszawie
  • Można tam zorganizować urodziny
  • Jest możliwość wykupienia grupowych biletów
  • Bezpłatny parking

darmowa-sensoryka-dla-najmlodszych

Szczegółowe informacje dla zainteresowanych Klockownią. 

My na pewno wrócimy z Helenką do Klockowni, jak tylko zacznie dobrze chodzić!

kolorwe-klocki

3 thoughts on “Darmowa sensoryka dla najmłodszych, czyli Hela w Klockowni!”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.