czy-karmic-piersia-w-miejscu-publicznym-czyli-heli-mama-bez-wstydu
Karmienie piersią w miejscach publicznych wzbudza wiele kontrowersji. Nie wszystkim łatwo jest zaakceptować fakt, że małe dziecko chce zjeść tu i teraz i że nie ma ochoty chować się po kątach, lub jeść w restauracyjnej toalecie. Dziś wpis o karmieniu piersią w miejscach publicznych. Zapraszam!

Nigdy nie zapomnę pierwszego karmienia Heli „w terenie”. To był 26 maja – Dzień Matki. Pojechaliśmy we troje do Ogrodu Botanicznego w Warszawie. Po spacerze i drzemce zaledwie miesięcznej Heli, nie miałam wyjścia i musiałam nakarmić ją na ławce. Pamiętam jak dziś, jak szukaliśmy z P. najbardziej oddalonej ławki, żeby przypadkiem nikt mnie nie zobaczył. Z czasem oswoiłam się z tym i zaczęłam karmić Helę dosłownie wszędzie gdzie tylko mogłam, a ona tego potrzebowała. To były restauracje, parki, samolot, a nawet UWAGA – Bazylika Świętego Piotra w Rzymie. W końcu sam Papież Franciszek zachęca kobiety do karmienia  piersią w kościołach. Wzięłam sobie te słowa do serca i podczas zwiedzania Bazyliki wolałam nakarmić płaczącą córkę niż w biegu szukać innego miejsca.

Z Heniem od początku nie miałam problemu z karmieniem go w miejscach ogólnodostępnych. Jednak nie tylko ciąża z Heniem była inna. Karmienie syna jest o wiele bardziej dojrzałe. Już nie robię notatek, kiedy i ile zjadł. Nie patrzę na zegarek czy minęło już 15 minut i czy powinnam zmienić pierś. Za to o wiele bardziej cenię sobie komfort i wygodę podczas karmienia. Dobrze dobrany biustonosz z odpinanymi ramiączkami do podstawa. Ale odkąd spróbowałam ubrań dedykowanych mamom do karmienia piersią  to ciężko mi się z nimi rozstać. Pewnie, że wystarczy zwykły t – shirt, ale dyskretne suwaki lub zwinne pofałdowany materiał spod którego można łatwo wyjąć pierś to naprawdę zupełnie inny poziom karmienia.

Ciężko jest znaleźć fajny ciążowy ciuch, jeszcze ciężej jest znaleźć fajne ubranie do karmienia piersią. Niedawno odkryłam markę koszulove, która w swojej ofercie ma kolekcję sukienek, t-shirtów i bluz do karmienia piersią. Moim zdaniem sukienka i jeden, czy dwa t-shirty mogą naprawdę ułatwić życie karmiącym mamom. Wcześniej nie miałam takich ubrań i wydawało mi się, że nie są mi potrzebne. Ale kiedy już się spróbuje to potem ciężko wyjść na spacer i karmić w niewygodnej bluzce, lub zastanawiać się jak to zrobić w dopasowanej sukience.

czy-karmic-piersia-w-miejscu-publicznym-czyli-heli-mama-bez-wstydu

Czy karmić w miejscu publicznym?

Karmić, karmić i jeszcze raz karmić! Nie chowajmy się na najbardziej zacienionej ławce, nie wychodźmy z restauracji (do WC o zgrozo!), bo nasze dziecko jest głodne. Jeżeli komuś to przeszkadza to tylko jego problem. Mleko matki to najlepsze co możemy dać naszym dzieciom od samego początku i nie ma zupełnie znaczenia gdzie dziecko to mleko wypije.

Jeżeli spodobały się Wam moje stylizacje z ubraniami do karmienia od koszulove to zapraszam na mój Instagram po więcej zdjęć! Poniżej znajdziecie kilka z nich.

czy-karmic-piersia-w-miejscu-publicznym-czyli-heli-mama-bez-wstydu

czy-karmic-piersia-w-miejscu-publicznym-czyli-heli-mama-bez-wstydufot. główna Joanna Łoś

13 thoughts on “Czy karmić piersią w miejscu publicznym, czyli Heli mama bez wstydu!”

  1. Też mam dzieci rok po roku i też karmiłam w Bazylice św. Piotra w Rzymie, ale znalazłam spokojne miejsce(!) o ile to możliwe w tym miejscu. Generalnie uważam że karmiąc publicznie możns yo robić dyskretnie.

  2. A ja tam się nie przjmuję, dziecko woła – karmię w miejscu w którym jestem w danej chwili , pozdrawiam Ania

  3. Wszystkie bluzki są od kosxulove???
    Jestem na końcówce ciąży i szukamy czegoś fajnego do karmienia.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.