Z okazji ostatków, które były w zeszły wtorek wspominam Bal Karnawałowy Niemowlaka, w którym Hela brała udział.

Odbył się on w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. To jedna z tych darmowych aktywności, o których wspomniałam tutaj. Obiecuję, że będzie ich znacznie więcej!

Jak tylko dowiedziałam się, że w naszej okolicy organizowany jest Bal Karnawałowy wiedziałam, że Heli nie może na nim zabraknąć. Bal został zorganizowany przez klubik Mama wśród Mieściu, oraz klub sportowy Kangurek. Wkrótce więcej informacji na ten temat!

Największym wyzwaniem okazało się oczywiście przebranie.Po pierwsze dlatego, że na kilka dni przed balem ciężko by było coś znaleźć dla takiego malucha. Po drugie umówmy się, Helenka nigdy już by z niego nie skorzystała z takiego stroju.

W związku z tym, że już od urodzenia „ochrzciliśmy” Helę – Królikiem pomyślałam, że trzeba iść właśnie w tym kierunku, a efekt moich cięć i szyć możecie zobaczyć poniżej.

opaska-uszy-krolika

Bal okazał się strzałem w dziesiątkę! Muzyka była dostosowana do wieku uczestników. Kolorowe girlandy zdobiły salę. Zaś balony, zdrowe przekąski i mama  obok sprawiły, że Helence nic więcej do szczęścia nie było potrzebne. No może za wyjątkiem czystej pieluszki i odrobiny snu. Dwie wodzirejki Asia i Ania umiały tak zorganizować zabawę, aby było coś zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i dla mam z kilkumiesięcznymi bąblami.

Po 2,5 godzinach szaleństw na parkiecie Hela spała jak suseł, a ja następnego dnia czułam zakwasy na udach.

Kontakt ze starszymi dziećmi jest wskazany. Małe dziecko to dobry obserwator, który uczy się naśladując innych. Jak powszechnie wiadomo muzyka jest również bardzo ważna w rozwoju małych dzieci i niekoniecznie musi to być Mozart puszczany na okrągło. Wniosek nasuwa się sam – na następny Bal Karnawałowy idziecie z nami.

Chcecie wiedzieć więcej o zajęciach w klubie Mama wśród Mieściu? Zapraszam do kontaktu: hellohela@hellohela.pl

bal-karnawalowy

 

 

 

3 thoughts on “Bal Karnawałowy niemowlaka, czyli Heli Ostatki!”

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.